Kusur Düzeltme

Kusur Düzeltme Nedir?

Son iki yıl içerisinde meydana gelen trafik kazalarında tanzim edilmiş olan anlaşmalı kaza tespit tutanakları üzerinden kusur oranları, sigorta şirketleri ve tramer komisyonunca belirlenmektedir. Bazı kusur tespitlerinde, sigorta şirketleri ve tramer komisyonu Karayolları Trafik Kanununa uygun olmayan kusur oranları vermektedir. Bu durum mağduriyet ve hak kayıplarını ortaya çıkartmakta olup hatalı kusur oranları tarafımızca tespit edilmekte ve düzeltmesi için ilgili başvurular yapılmaktadır.

Hatalı kusur verildiğinin tespiti için olay yeri keşfi ve incelemesi büyük önem arz etmektedir. Hatalı verilen kusur oranlarının düzeltilmesi için Türkiye genelinde olay yeri keşfi tarafımızca yapılmaktadır.

Kusur Düzeltme Nasıl Belirlenir?

Kusur düzeltme işlemi; alanında uzman personelimiz tarafından kaza sonrası Polis, Jandarma ve anlaşmalı olarak tutulan tutanaklar sonrası oluşan kusur dağılımlarının, kaza mahallindeki araçların durumu, çarpışma noktaları, kaza yapılan bölgedeki trafik işaret ve levhalarının Karayolları Trafik Kanunu ve ilgili mevzuatlar gereğince ayrıntılı bir şekilde incelenmesi ve ilgili kurumlara gerekli itirazların yapılması ile gerçekleşmektedir.

Son iki yıl içerisinde karıştığınız bir kazada aracınızın haksız kusur oranı aldığını düşünüyorsanız info@hasarpartner.com mail adresinden ya da +90 (850) 532 1585 telefon numarasından bize ulaşabilirsiniz.

Hemen Bilgi Al